Trump a palackból

2016. november 08. 09:29

A Trump borászat megszerzését egyébként tankönyvekben lehetne tanítani. A birtok összesen 520 hektáron terül el, amiből szőlőt 78 hektáron termesztenek, klasszikus francia fajtákat, vöröseket és fehéreket is.

2016. november 08. 09:29
BorTárs
Bortárs blog

„A Trump borászat megszerzését egyébként tankönyvekben lehetne tanítani. A birtok valamikor az egyik leggazdagabb amerikai, a médiavállalkozásokból vagyont szerzett John Kluge elvált feleségéé volt. Az asszony a váláskor kapott 100 millió dollárból hozta létre a borászatot, egy 9 lyukú golfpályát, és egy 43 szobás kastélyt, valamint egy kis kápolnát, hogy a birtokot még mise idejére se kelljen elhagynia. A gazdasági válság azonban közbeszólt, a vállalkozás nem úgy alakult, ahogy az elvált asszony szerette volna. A bank rátette a kezét a birtokra, és árverésre bocsátotta – 136 millió dollárért. Az amerikai “ingatlanbuborék” kipukkanása miatt azonban a mélybe zuhantak az árak, így a borsos kikiáltási árért vevő nem jelentkezett.

Patricia Kluge, az elvált asszony, volt férje barátjától, az ingatlanügyekben igencsak járatos Donald Trumptól kért tanácsot. Aki meglátta benne a lehetőséget. Nem az egészet kérte, hanem csak a kastély előtti néhány hektáros területet, ami nem a volt feleség, hanem egy alapítvány tulajdonában volt. 200 ezer dollárt ajánlott érte. Megkapta.

Viszont utána már senki sem akart olyan kastélyt venni, ami csak valaki másnak a birtokán át közelíthető meg. Trump ki is használta, hogy a kastélyt és a birtok többi részét már csak neki volt érdemes megvennie, és meg is szerzett mindent, több részletben. Hat millió dollárt adott a kastélyt körülvevő területért (benne a golfpályával, a kápolnával, a borászattal és a szőlőterületekkel), majd csak várt és várt, mire a bank hónapokkal később már szinte utána dobta a kastélyt is, hat és fél millióért. (Állítólag csak a birtokkal együtt megvásárolt, felhalmozott bor értéke 10 millió dollár volt.)

A birtok összesen 520 hektáron terül el, amiből szőlőt 78 hektáron termesztenek, klasszikus francia fajtákat, vöröseket és fehéreket is. Virginia nem tartozik a nevezetes amerikai borvidékek közé, pedig a szőlészkedés több évszázados múltra tekint vissza arrafelé. Az egyik első szőlőtermesztő Virginiában, Monticelloban, nem más volt, mint Thomas Jefferson, akiből az Egyesült Államok harmadik elnöke lett 1801-1809 között, de nem annyira elnöki munkássága volt nevezetes, hanem az, hogy ő fogalmazta meg a Függetlenségi Nyilatkozatot, még 1776-ban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
avmanster
2016. december 07. 23:33
Európában sajnos igen. de amerikában nem szokás megmenteni a bankokat. ha dőlne a pénzviláguk akkor is csak a minimális mértékben mentenek meg párat a többit hagyják bedőlni. legutóbb is inkább a biztosító AIG-t mentették meg mint a Lehman Brothers bankot. különben egy szőlőbirtokos kastély miatt egyik bank sem fog becsődölni.
avmanster
2016. november 08. 20:02
Nem, nem az. Humoros, hogy már a Madndi bor rovatában is Trump adja a cikk témáját. :) Trump a bankkal cseszett ki ügyesen, megjegyzem teljesen törvényesen. Pont úgy, ahogy a bankok csesztek ki ügyfeleik millióival. Patricia Kluge és Trump valószínűleg megállapodtak egymással. Majd bevitték a bankot a mocsárba ahol a bank elsüllyedt kapzsisága és butasága miatt. Megérdemelte.
kotormány
2016. november 08. 13:50
Az eset azt bizonyítja hogy Trump ügyes üzletember. Lehet az Államokat is ilyen jól vezetné ha megválasztanák.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!